praca zdalna

Dzisiaj rozpoczynamy cykl wpisów Dodatkowa Praca w Domu. Dzięki informacjom, które zaraz poznasz staniesz się ekspertem w pracy online.

Jeżeli interesuje Cię więc praca w internecie, a Twoje marzenie to zarabianie jako freelancer to ten wpis jest dla Ciebie.

Dzisiaj poznasz pierwszy sprawdzony sposób na pracę w domu, jest nim copywriting.

Dowiesz się jak krok po kroku zostać profesjonalnym copywriterem i zacząć zarabiać pieniądze.

Nauczysz się wszystkiego co jest Ci potrzebne do rozpoczęcia pracy w sieci.

Dowiesz się również ile zarabia copywriter.

Ponadto wspólnie rozgryziemy problem znalezienia pracy dodatkowej w godzinach jakie nam odpowiadają.

Zapraszam do wpisu.

Dodatkowa praca w domu

Cykl wpisów Dodatkowa Praca w Domu ma na celu, pokazanie jednie sprawdzonych  i skutecznych sposobów na zarabianie w sieci.  Będziesz mógł dorobić sobie do swojej pensji, lub zacząć zarabiać w sieci może nie miliony, ale na pewno dobre pieniądze. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarabiać nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Innymi słowy nie ważne, czy jesteś emerytem, chcącym dorobić sobie kilkaset złotych, czy też młodym człowiekiem, który wiąże z Internetem dużo większe nadzieje. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Ostrzegam Cię jednak solidarnie, na to potrzeba czasu i cierpliwości. Jeżeli masz jedno i drugie to zapraszam cię do wpisu.

Wpisy z serii Dodatkowa Praca w Domu zostały podzielone na rozdziały, które będą stopniowo pokazywać kolejne metody na pracę dodatkową w internecie. Dziś poznasz pierwsze z nich.

Najpierw przedstawię sposoby, dzięki którym możemy zacząć zarabiać od razu. Potem w miarę zwiększania naszej wiedzy, wpisy dotyczyć będą coraz bardziej złożonych metod.

Bez zbędnego przedłużania zaczynajmy.

Zarabianie w Internecie

Wielu z nas interesuje dodatkowa praca w domu. Nie oszukujmy się każdy z nas potrzebuje pieniędzy.

Pierwszą myślą jaka zazwyczaj przychodzi nam do głowy, to zarabianie przez Internet. Jest to praca zdalna, która może być wykonywana w elastycznych dla nas godzinach.

Niestety w sieci możemy natrafić na wiele sprzecznych informacji dotyczących zarabiania w Internecie.

Co z nich jest prawdą a co faktem?

praca zdalna

W sieci krążą rożnego rodzaju historie osób, które ponoć zarobiły miliony. Opowiadają, że można zarobić ogromne pieniądze w sieci np. klikając w reklamy, czy wypełniając ankiety. Najczęściej przedstawiona osoba to przystojny facet, lub atrakcyjna kobieta. Ostatecznie chcą nam sprzedać “cudowny” sposób na zarobienie pieniędzy ich metodą, oczywiście za niewielką opłatą jedynie 49.99 zł i możesz zacząć zarabiać tysiące.

 

W tym miejscu przestań czytać tego typu informacje.Masz bowiem do czynienia z fałszywym obrazem rzeczywistości.

W sieci znajdziesz dużo więcej tego typu treści, niż rzetelnych informacji.Stąd też wiele osób ma mylne wyobrażenie o zarabianiu w sieci.

Praca dodatkowa

 

 

 

 • Zarabianie w Internecie jest normalną pracą, trzeba poświęcić jej wysiłek.
 • Praca zdalna wymaga pewnych kwalifikacji (chociażby minimalnych)
 • Praca online może być pracą dorywczą, lub stałą
 • Zarobek w sieci wymaga pewnej wiedzy.
 • Nie zaczniemy od razu zarabiać 5 cyfrowych kwot, na to potrzeba czasu i determinacji.
 • Zarabianie w internecie nie jest dla każdego. Tylko część ludzi będzie zarabiać tą metodą.

Praca zdalna

 • Praca w sieci jest łatwa i przyjemna.
 • Każdy może zarabiać 5 cyfrowe kwoty w internecie .
 • Nie potrzeba żadnych kwalifikacji, aby zarabiać w sieci.
 • Wystarczy kupić “system” i zacząć zarabiać.

 

Powyższe stwierdzenia nie napawają optymizmem.Wpis ten jednak ma na celu dokładne pokazanie Ci,  że w sieci można zarobić. W tym wpisie pokaże Ci pierwszy sposób dzięki któremu, już dziś możesz zacząć zarabiać

 

copywriting

 

Pierwszą metodą pracy w domu przez Internet jest Copywriting, czyli pisanie tekstów na zlecenie.

Aby zacząć zarabiać tym sposobem nie jest potrzebna duża dawka wiedzy.Wystarczy mieć lekkie pióro i w miarę szybko pisać.

Copywriter pisze teksty na zlecenie.Zleceniodawcami są osoby, które albo potrzebują tekstów zapleczowych, albo wykwalifikowanych tekstów do swojego bloga, lub strony.

W pierwszym przypadku możemy tworzyć teksty typu Pressell Page, zwane potocznie preclami.

W tej grupie zleceń znajdują się również:

 • Teksty zapleczowe (Poprawny językowo i gramatycznie tekst z minimalną zawartością)
 • Opisy do katalogów (Poprawny językowo opis strony www)

Każdy tekst napisany przez copywritera ma na celu albo wypozycjonowanie frazy kluczowej, albo dodanie określonej treści do strony www zleceniodawcy.

Czym są frazy kluczowe?

To słowa, które jak sama nazwa wskazuje są kluczowe do wypozycjonowania strony.

Najlepiej wytłumaczyć to na przykładzie:

praca zdalna

Słowem kluczowym w tym wpisie były “drzwi stalowe”. Zleceniodawca potrzebował tekst, który zawierał w sobie właśnie takie słowo kluczowe. Copywrier stworzył więc takie oto “dzieło”.

Jak widać nie trzeba być Adamem Mickiewiczem, aby stworzyć taki tekst.
copywriting

 

Teksty, które tworzy Copywriter muszą być unikalne.

Innymi słowy, że nie możemy ich skopiować, bądź sprzedać dwa razy ten sam tekst.

 

 

Drugim rodzajem tekstów jakie tworzy Copywriter są, teksty specjalistyczne. Są o wiele bardziej złożone.Tutaj musimy posiadać pewną wiedzę, lub skorzystać z źródeł naukowych.

Zaliczamy do nich:

 • Tekst Specjalistyczny (Bardzo wysoka zawartość merytoryczna)
 • Opis produktu (Jak sama nazwa wskazuje)
 • Tekst tematyczny (Wysoka zawartość merytoryczna np. wpis na blog)

Realizując takie zlecenia, zarabiamy oczywiście więcej.

Copywriting – Gdzie i jak szukać zleceń?

Tutaj mamy 2 wyjścia. Zlecenia możemy zdobywać rejestrując się na portalach pośredniczących pomiędzy zleceniodawcami, a copywriterami, bądź też wyszukując pracodawców sami.

W pierwszym przypadku możemy skorzystać z oferty następujących portali:

Znalezione obrazy dla zapytania textbookers Znalezione obrazy dla zapytania giełda tekstówZnalezione obrazy dla zapytania goodcontent

Powyższe strony to tylko niektóre z licznych serwisów oferujących zlecenia dla copywriterów. Osobiście polecam serwis textbookres. Tam znajdziecie najwięcej zleceń. Wypłaty również są bezproblemowe.

Plusem rejestracji w tego typu portalach jest to, że nie musimy sami szukać zleceń. Dodatkowym punktem jest fakt, że nie potrzeba zakładać działalności gospodarczej.

Do minusów należy zaliczyć niskie stawki za pisane teksty.

copywriting

W przypadku gdy sami chcemy zdobywać zlecenia warto pomyśleć o stworzeniu profesjonalnego portfolio. Przyda nam się jeżeli chcemy wiązać z copywritingiem większe plany. Nasza strona wizytówka pokaże również nas jako,  profesjonalistę.

 

Portfolio nie musi być dziełem sztuki. Wystarczy prosta strona opisująca czym się zajmujemy, przykładowe zlecenia, jakie realizowaliśmy, jak również opinie naszych wcześniejszych klientów. Ważna, jest również nazwa naszej strony. Musi ona być łatwa do zapamiętania i kojarząca się z naszą profesją.

W celu dobrania odpowiedniej nazwy wchodzimy na stronę az.pl

pisanie tekstów praca

Następnie sprawdzamy dostępność danej domeny. Dla przykładu np. mistrzowiepiora.pl byłaby ciekawą domeną. Nazwa jest chwytliwa i łączy się z naszą profesją. Warto w tym miejscu wspomnieć, że na az.pl możemy otrzymać naszą domenę za darmo na rok czasu. Jest to więc oszczędność.

Gdy mamy już domenę. Pozostaje nam już tylko zakupić hosting i stworzyć prostą stronę www. Jeżeli nie masz odpowiednich zdolności, to w sieci znajdziesz mnóstwo osób, które zrobią to za Ciebie. W przypadku kiedy nie możesz się zdecydować odezwij się do mnie. Podeślę Ci  kontakt do mojego webmastera. Nie martw się, jest tani 🙂

praca w domu przez internet

Jeżeli chcesz zostać profesjonalistą w copywritingu, to musisz zacząć zdobywać wiedzę na temat pisania tekstów w sposób ekspercki. Ten wpis jest pierwszym krokiem w tym kierunku. Warto jednak, zainwestować w porządną dawkę wiedzy. Polecam osobiście, przeczytać kilka pozycji z literatury przedmiotu zwłaszcza “Jak pisać, żeby chcieli czytać” Artura Jabłońskiego i “Biblie Copywritingu” Dariusza Pyzyrkiewicza. Wszystkie te książki znajdziesz na ceneo.pl (tam są najlepsze ceny). Jest to wydatek rzędu 50 zł. Traktuj to jednak jako inwestycję, dzięki której zaczniesz zarabiać więcej i oszczędzisz czas spędzony na pisaniu teksów.

5 Najlepszych sposobów jak samemu znaleźć zleceniodawcę.

pisanie tekstów

Po pierwsze zacznij się ogłaszać. Nikt nie dowie się, że świadczysz usługi jeżeli nigdzie nie będzie informacji o Tobie. Gdzie warto się ogłaszać? Fora internetowe, serwisy ogłoszeniowe, a przede wszystkim w media społecznościowe.

Zajrzyj również na strony typu olx, czy gumtree i rozglądnij się za zleceniami.

Po drugie. Stawaj do walki z swoją konkurencją.  W sieci znajdziesz wiele stron takich jak oferia, czy oferteo, gdzie możesz znaleźć zleceniodawców, którzy chętnie skorzystają z Twoich usług.

 

Zobaczmy jak to wygląda w praktyce:

Wchodzimy na: Oferia.pl==>Zlecenia==>Marketing,Reklama==>Copywriting

copywriter praca

Źródło: https://oferia.pl/zlecenia/marketing-reklama/copywriting

Jak widzisz, zleceń na serwisie oferia jest 109 a ich średnia wycena to 6 tysięcy złotych. Widzimy również ile osób zgłosiło się do danego zlecenia i jaka jest jego średnia wartość. Wejdźmy w przykładowe zlecenie.

copywriter

źródło: https://oferia.pl/zlecenie/item1739368-copywriterpisarz-do-projektu-finansowego

Zleceniodawca wyznaczył konkretne warunki. Naszym zadaniem jest nim sprostać. Możemy wysłać naszą propozycję. Zanim jednak to zrobimy przyjrzyjmy się konkurencji.

praca dodatkowa

źródło: https://oferia.pl/zlecenie/item1739368-copywriterpisarz-do-projektu-finansowego

Konkurencja wygląda profesjonalnie. Możemy z nimi jednak zawalczyć o klienta. Cena. Ciekawy Opis. Darmowa próbka, lub pierwsza sztuka gratis. To najskuteczniejsza broń.

Zgłoś się do ogłoszenia. Nawet jeżeli nie wygrasz, to Twoje ogłoszenie zobaczą inni zleceniodawcy. To procentuje.

pisanie tekstów

 

Wyróżnij się od konkurencji.

Napisz powalającą ofertę współpracy.

 

Oto przykład:

copywriter praca

Taka reklama zwraca uwagę. Jest oryginalna. Pokazuje, że jesteś wyjątkowy na tle konkurencji.

pisanie tekstówPo trzecie zgłoś się do agencji seo i zaoferuj im swoje usługi. Oni najczęściej są Twoimi pracodawcami.

Po czwarte. Twórz swoje zaplecze. Dodawaj teksty z poprzednich zleceń na swoją stronę. Proś klientów o opinie po zakończeniu współpracy i dodawaj je na swoje portfolio.

Po Piąte. Daj klientom próbkę swoich możliwości. Podeślij im swoje poprzednie zlecenia, lub napisz dla nich próbny tekst.

Ponadto uzupełnij dokładnie informacje o sobie na każdym z portali ogłoszeniowych. Podaj telefon, email, facebook. Wstaw sygnaturkę. Niech zleceniodawca wie, że ma do czynienia z profesjonalistą.

 

Jak wyglądają zarobki Copywritera?

Wynagrodzenie w pracy copywritera jest ściśle zależne od ilości poświęconego czasu. Innymi słowy. Im więcej piszesz tekstów tym więcej zarabiasz, a pisząc je poświęcasz swój czas.

zarabianie w internecie

Oczywiście ważne jest również, jakie teksty piszesz, ponieważ tekst specjalistyczny, będzie znacznie droższy od zwykłego precla.

Nie mniej jednak czasami warto napisać kilkanaście precli po 2 zł każdy, niż męczyć się nad tekstem specjalistycznym przez kilka godzin. Każdy z nas musi wypracować sobie swój system.

W tym miejscu warto wspomnieć o innym aspekcie pracy freelancera. Mianowicie copywriting jest bardzo elastycznym zawodem. To znaczy, że możesz tworzyć teksty kiedy chcesz i ile chcesz. Jeżeli jesteś mamą 2 małych dzieci, to możesz pracować, gdy Twoje pociechy pójdą spać. Czas w tej pracy jest bardzo elastyczny. Jest to ogromny plus tego zawodu.

copywriting

Musimy pamiętać jednak, że miarą wielkości copywritera, jest jego punktualność.

Innymi słowy, jeżeli wiesz, że nie uda Ci się zakończyć zlecenia

w określonym czasie, to po prostu się go nie podejmuj.

Najgorsza reklama Twojej osoby to niezadowolony klient.

Przyjrzyjmy się teraz wynagrodzeniu jakie możemy otrzymać za naszą pracę.

copywriter praca

Im bardziej specjalistyczny tekst, tym więcej możemy za niego sobie policzyć. Uwaga powyższa tabela dotyczy cen za 1000 znaków ze spacją. Dla przykładu teksty tematyczne składają się z 2 do nawet 10 tysięcy znaków ze spacją. Łatwo więc policzyć ile możemy zarobić.

I tak, jeżeli dziennie pisalibyśmy 10 precli, po 2 zł każdy, to po 30 dniach, pracy zarobilibyśmy 600 zł.

W przypadku gdybyśmy skupili się na tekstach tematycznych i pisali 3 sztuki po 3000 znaków każdy, przy średniej cenie 10 zł za 1000 znaków, to po 30 dniach zarobilibyśmy 2700 zł. Wygląda to naprawdę dobrze. Jak widać dodatkowa praca w domu może dać dobre efekty. Uwaga nie popuszczajmy jednak zbytnio wodzy naszej fantazji. Po pierwsze stworzenie 3 tego typu tekstów wymaga wprawy, jak również czasu. Ponadto należy znaleźć stałych partnerów dostarczających nam zleceń. Nie mniej jednak wszystko to jest jak najbardziej do osiągnięcia.

praca dodatkowa

Niezależnie czy wykonujemy nasze zlecenia w współpracy z stronami kojarzącymi freelancera z zleceniodawcą, czy też sami poszukujemy naszych zleceniodawców. Musimy rozliczyć się z osiągniętego dochodu.

W pierwszym przypadku otrzymamy od serwisu PIT, który dodamy do naszego rocznego rozliczenia.Sprawa jest wtedy prosta.

Gdy sami zdobywamy naszych partnerów w biznesie, możemy albo rozliczać się w postaci umów zleceń, lub o dzieło, albo założyć własną działalność gospodarczą. Ta ostatnia jednak wiąże się z określonymi kosztami. Jeżeli pracujesz na etacie możesz zmniejszyć koszty DG i płacić jedynie składkę zdrowotną. Więcej na ten temat możesz poczytać tutaj:

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-etat-i-dzialalnosc-a-skladki-zus

Od marca 2018 zostać ma wprowadzona twz. działalność niezarejestrowana, czyli taka która prowadzona jest na bardzo małą skalę ( przychód miesięczny na poziomie 1050 zł). Będzie to idealne rozwiązanie dla copywriterów, którzy chcą nieco dorobić do swojej podstawowej pensji. Przepisy mają wejść w życie w marcu 2018r.

praca dodatkowa

W dzisiejszym wpisie cyklu Dodatkowa Praca w Domu dowiedziałeś się sporo na temat copywritingu.

 • Poznałeś fakty i mity pracy przez Internet.
 • Odkryłeś pierwszy sposób jak zarabiać w internecie (copywriting).
 • Wiesz jakie teksty pisze copywriter i jak zdobywać nowe zlecenia.
 • Wiesz jak rozwijać swoją drogę freelancera.
 • Poznałeś 5 Skutecznych sposobów na znalezienie zleceniodawcy.
 • Umiesz również wyróżnić się od konkurencji, pisząc niesamowitą ofertę reklamową.
 • Ponadto, dowiedziałeś się ile można zarobić pisząc określone teksty.
 • Na sam koniec poznałeś, sposoby rozliczania się z swojego dochodu.

 

Brawo. Teraz mam do Ciebie wielką prośbę. Zacznij działać. Jeżeli widzisz, że copywriting to coś dla Ciebie, to już dziś zrób pierwszy krok. Zarejestruj się na portalu, kup domenę, zamów książkę, cokolwiek.

Podróż tysiąca mil, zaczyna się od jednego kroku.

Dzięki za uwagę. Mam nadzieję, że wpis dostarczył Ci wartościowej wiedzy na temat copywritingu. Był to pierwszy wpis z serii Dodatkowa Praca w Domu. W niedługim czasie opublikuję kolejne wpisy, które pokażą kolejne wpisy.Sam zobaczysz, że praca w domu przez Internet jest również dla Ciebie. Jeżeli chcesz być na bieżąco to zapisz się na mój newsletter. W ramach bonusu otrzymasz darmowy ebook “99 Sposobów na Oszczędzanie”, dzięki któremu zaoszczędzisz ponad 3000 zł w skali roku.

Na sam koniec chciałbym dowiedzieć się od Ciebie czy wolisz zacząć swoją karierę freelancera od pisania precli, czy też chcesz pójść drogą profesjonalisty i zacząć pisać teksty specjalistyczne? Zostaw krótki komentarz.

 

 

 

Tagi: , , , , , ,


4 komentarze

 1. Cenne wskazówki, szczególnie dla Copywritera 🙂

  • Dziękuję. Staram się dostarczać tylko wartościową wiedzę 🙂

 2. wiedza to podstawa w tym zawodzie, jeśli chce się rozwijać i przyzwoicie zarabiać. jestem copywriterem i pisząc wartościowe teksty (nie precle rzecz jasna, ale specjalistyczne blogi b2b,czy kampanie reklamowe, zarówno w sieci, jak i ATL/BTL), muszę dużo czytać i interesować się różnymi rzeczami – im więcej, tym lepiej, bo nigdy nie wiadomo skąd przyjdzie inspiracja. nie wspominam już o znajomości psychologii, marketingu, sprzedaży – masa lektur za mną w temacie. mój szef nawet “zarzuca” mi zbyt intelektualne tematy. ale prawda jest taka – im lepiej piszesz, im więcej wiesz, tym lepiej zarabiasz. tak więc copywriter copywriterowi nie równy. internet zubożył pojmowanie tego zawodu.

Dodaj komentarz