kantor internetowy

Kantory internetowe stały się w ostatnich latach bardzo popularnym źródłem wymiany walut. Co należy wiedzieć o nich zanim wymienimy walutę? Jak wygląda wymiana pieniędzy w internecie? Na co zwrócić szczególną uwagę? Gdzie znajdziemy tani i bezpieczny kantor internetowy? Zapraszam do wpisu.

Wirtualna wymiana

W czasach kiedy dokonujemy zakupów w sieci, poznajemy nowych ludzi na portalach społecznościowych, czy też zaciągamy zobowiązania poprzez Internet, wymiana waluty musiała również przenieść się w ten właśnie segment ludzkiego życia. Kantory internetowe wybiera coraz więcej osób. Są one nie tylko bezpieczne, ale również dużo tańsze od swoich stacjonarnych odpowiedników.

Dlaczego lepiej?

Przede wszystkim kantory internetowe są tańsze. Brak fizycznej siedzimy sprawia, że nie tylko nie muszą one płacić czynszu za najem lokalu, ale również zatrudniać pracowników. Jedna platforma, może obsłużyć setki, a nawet tysiące osób z całego kraju. To przekłada się na spadek kosztów, za czym idzie cena.

Kolejnym plusem przemawiającym za kantorami internetowymi są godziny otwarcia. Zlecenie wymiany waluty, możemy zlecić o każdej godzinie dnia i nocy, nie wychodząc z domu. Sama transakcja również przebiega bardzo szybko. Większość procesów wymian zamyka się w granicach kilkunastu minut. Dodatkowym plusem, który posiada kantor internetowy, to fakt, że fizycznie przynosić pieniędzy do miejsca wymiany. Dzięki temu nasze oszczędności są dużo bardziej bezpieczne.

Wymiana walut online, sprawia że mamy do wyboru bardzo duży portfel walut do wyboru. Tradycyjny kantor nie może pochwalić się, aż takim wachlarzem opcji, a często zdarza się, że nawet gdy posiada jakąś walutę, to nie ma interesującej nas ilości i na wymianę musimy zaczekać dzień, lub dwa.

Wiele osób ma opory przed wymianą waluty w taki właśnie sposób, ponieważ obawia się, że może zostać oszukana. Poniżej podaję na co warto zwrócić szczególną uwagę, gdy chcemy wymienić walutę w kantorze internetowym. Po pierwsze zawsze sprawdzajmy historię danego portalu i opinie użytkowników, którzy skorzystali już z jego usług. W ten sposób najszybciej zweryfikujemy, czy dany podmiot jest rzetelny, jak również dowiemy się o ewentualnych minusach danego portalu, takich jak awarie, czy też dłuższy czas oczekiwania na przewalutowanie.

Kantor internetowy posiada również bardzo dobre systemy bezpieczeństwa, które porównywalne są do tych, które używają banki. Ponadto część kantorów internetowych objęta jest nadzorem KNF. Już sam ten fakt daje nam poczucie bezpieczeństwa.

Kantor online, oferuje również bardzo przejrzysty interfejs, jak również możliwość bezpłatnych szkoleń, które krok po kroku pokazują nam jak właściwie wymienić walutę.

Jak wygląda wymiana waluty online?

Każdy, kto chce wymienić walutę online w kantorze, musi posiadać tam zweryfikowane konto. Nie będę rozpisywał się tutaj nad tym jak założyć konto w serwisie, ponieważ na stronach kantorów internetowych znajdują się dokładne samouczki, które krok po kroku poprowadzą Cię przez proces rejestracji.

Gdy posiadamy już aktywne konto, możemy rozpocząć wymianę waluty . Możemy dokonać tego albo poprzez dodanie środków do naszego portfela podpiętego do naszego konta, lub też wysyłając przelew. W pierwszym przypadku możemy dowolnie wymieniać walutę na danej platformie. W drugim przypadku, wysyłamy przelewem elektronicznym pieniądze z naszego konta bankowego i wysłaną kwotę otrzymujemy przewalutowaną przelewem zwrotnym, na drugie konto.

Jeżeli nie masz konta bankowego, albo chcesz zaoszczędzić pieniądze i zmienić je na darmowe, to w tym miejscu zapraszam do innego wpisu 10 najlepszych darmowych kont bankowych, w którym przedstawiam najlepsze konta osobiste dostępne na rynku.

Kolejnym krokiem  jest ustalenie kursu wymiany. Być może wydaje się to mało ważny krok, ale warto wiedzieć, że mamy tutaj do wyboru 2 opcje. Walutę możemy wymienić, albo natychmiast po najlepszym dostępnym kursie, albo możemy sami określić poziom, po osiągnięciu którego nasze pieniądze zostaną wymienione. Jeżeli nie śpieszy nam się z wymianą, to polecam ten sposób, ponieważ wymiana będzie dla nas dużo bardziej korzystna.

Kantor Internetowy – Ranking

Jeżeli nie masz czasu na przeszukiwanie sieci w celu znalezienia odpowiedniego kantoru, poniżej znajdziesz ranking kantorów online, który przygotowałem specjalnie dla czytelników bloga. Rankig został stworzony w taki sposób, aby wybrać 5 najlepszych kantorów online. Poniżej porównuję oferty poszczególnych kantorów na dzień 03.01.2017r.

1. Alior bank kantor

aktualne kursy walut

2. Walutomat.pl

notowania walut

3. www.internetowykantor.pl

kursy walut kantory4. Cinkciarz.pl

ceny walut

5.  www.rkantor.com

kursy walut w kantorach

Jak widać powyżej ceny w kantorach internetowych są do siebie bardzo zbliżone i wahają się w granicach 2 do 3 groszy w zależności od miejsca wymiany waluty. Warto wspomnieć, że poszczególne kantory mają różnego rodzaju promocje, przewidziane zazwyczaj dla nowych klientów. Zdarzają się również takie, które oferują okresowe zniżki, dlatego przed wymianą watro przejrzeć ofertę różnych kantorów, posiadając przy tym konta na przynajmniej kilku platformach.

Dzięki za poświęcony czas. Mam nadzieję, że wpis przypadł Ci do gustu i pomógł poszerzyć wiedzę na temat kantorów internetowych. Zachęcam Cię również do zapisania się na mój newsletter. Wszyscy moi subskrybenci otrzymują darmowy ebook 99 Sposobów na Oszczędzanie, dzięki któremu można zaoszczędzić nawet 3000 zł. Jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam Cię do tego wpisu. LINK

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, bądź chciałbyś, abym napisał o czymś co Cię interesuje to zostaw komentarz. Będę wdzięczny 🙂

Tagi: , , , , ,


One comment

Dodaj komentarz