social media

Jeśli interesują się social media musisz to przeczytać.

Dlaczego?

Ponieważ w tym wpisie dowiesz się wszystkiego, co jest Ci potrzebne do zarabiania w internecie poprzez prowadzenie profili firm.

Odkryjesz 9  sprawdzonych kroków, dzięki którym osiągniesz sukces.

Poznasz również sekret, dzięki któremu zostawisz konkurencję daleko w tyle.

Jeżeli więc nie wyobrażasz sobie życia, bez facebooka, a Twitter to

Twój najlepszy przyjaciel to ten wpis jest dla Ciebie.

Zapraszam do wpisu.

O czym się dzisiaj dowiesz?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziś social media stały się bardzo ważnym kanałem sprzedaży, jak również kontaktu z klientem.

Każdy z nas posiada konto na facebooku, instagramie czy tweeterze. Spędzamy codziennie w tych miejscach znaczącą ilość naszego czasu. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że ten segment naszego życia, może przynieść nam pieniądze.

Nasze prywatne profile na różnego rodzaju platformach to nasze królestwo. Dodajemy tam zdjęcia, filmiki, informujemy o wydarzeniach i innych. Social media stały się częścią naszego życia.

Taka sama sytuacja dotyczy firm. Chcąc zaistnieć w mediach muszą utrzymywać stały kontakt z swoimi klientami. Nie każdą firmę jednak stać na zatrudnienie pracownika do kontaktu z klientami. Tutaj pojawiamy się my i nasze usługi.

Najczęściej zarabiamy poprzez prowadzenie profilu społecznościowego danej firmy. Do naszych zadań należy:

 • Dodawanie zdjęć, postów i wpisów
 • Organizowanie eventów
 • Informowanie o nowościach.
 • Odpowiadanie na pytania.
 • Zbieranie informacji od klientów.
 • Monitorowanie zachowań na profilu

Zobaczmy jak wygląda przykładowa oferta pracy w tej branży:

zlecenie social marketing

Jak widać powyżej. Nie potrzeba jest specjalistycznych zdolności, aby sprostać takiemu zleceniu. Wymagania tego zajęcia to przede wszystkim DYSPOZYCYJNOŚĆ. Większość zleceniodawców w tej branży jej wymaga. Dodatkowo  kluczową kwestią jest tutaj zdobycie nowego zlecenia, ponieważ konkurencja w tej branży jest dość spora. Zobaczmy jak to zrobić.

Zarabianie przez internet nie różni się wiele od każdej innej gałęzi przemysłu. I tutaj spotkamy się z konkurencją. Mało tego, konkurencja w branży social media jest znacznie większa, niż ma to miejsce w realnym świecie. Kluczową kwestią jest więc wybicie się z tłumu i pokazanie siebie jako profesjonalista. Jak to zrobić?

Po pierwsze bądź aktywny. Jeżeli nie będziesz się reklamował, udzielał na serwisach społecznościowych, to nikt Cię nie zauważy. Pokaż się od jak najlepszej strony.

Po drugie. Stwórz swoje portfolio. Pokaż, że jesteś profesjonalistą. Niech klient wie, że gdzie Cię może znaleźć.

Po trzecie. Pisz wyjątkowe oferty współpracy. W poprzednim wpisie rozpisałem się na ten temat. W skrócie Napisz taką ofertę, która będzie wyjątkowa a tle konkurencji. Wybij się ponad przeciętność. Niech klient zatrzyma się właśnie na twoim ogłoszeniu.

Po czwarte. Oferuj coś ekstra. Darmowy okres próbny. Pierwszy dzień pracy gratis. Umówiłeś się z klientem na 3 wpisy na dzień, napisz 4. Dodaj coś więcej, a zdobędziesz stałego zleceniodawce.

Po piąte. Buduj długofalowe relacje z Twoimi zleceniodawcami. Poczta pantoflowa to potężne źródło nowych klientów.

Po szóste, dowiedz się czego naprawdę potrzebuje Twój klient. Przeanalizujmy przykładowe zlecenie:

social media zlecenie

W każdym zleceniu zwracaj uwagę na to co pisze Twój przyszły zleceniodawca. To tutaj tkwi sekret pozyskiwania nowych klientów. Zobacz. Powyżej czerwoną linią podkreślone zostały wszystkie kluczowe kwestie. Oprócz tego zwróć uwagę, że zleceniodawca popełnia pewne błędy ortograficzne i stylistyczne to również jest dla nas informacja.

Zleceniodawcę interesują:

 • ilość postów w tygodniu (tutaj 4)
 • Osoba, która prowadziłaby fanpage musi być KREATYWNA.
 • Cena również gra ważną rolę.

Oto jak powinna wyglądać nasza oferta dla tego oto zleceniodawcy:

przykładowa oferta

Oferta zawiera wszytko czego potrzebuje nasz zleceniodawca. Ponadto przebijamy całą konkurencję, ponieważ dajemy coś zupełnie za darmo. Jak myślicie gdyby zleceniodawca wybrał właśnie nas, to czy po tygodniu współpracy  z nami zdecydowałby się na poszukiwanie kolejnego freelancera? W 99% gdy będzie zadowolony z naszej współpracy na pewno nie.

Jeżeli natomiast chodzi o kwestie cenowe, to tutaj sytuacja jest podobna. Nasza cena może być średnią z tego zlecenia tutaj akurat 350 zł za miesiąc pracy. Myślę, że nasz klient na pewno by się zgodził.

Królowie facebooka

królowie facebooka

Aby zacząć zarabiać tym sposobem, na pewno potrzebne nam będzie szybkie łącze internetowe i oczywiście komputer. Jeżeli chodzi o zdolności, social marketing wymaga od nas przede wszystkim znajomości serwisów internetowych. Jeżeli nie będziemy się wiedzieć jak założyć fanpage, czy zaplanować posty to musimy się podszkolić z obsługi danej platformy. Nie martw się, zarówno facebook, jak instagram stworzyły serie poradników. Oczywiście możesz znaleźć dużo ciekawych filmów instruktażowych na YouTube, pokazujących jak krok po kroku obsługiwać daną platformę.

Pisz tak, aby chcieli czytać Pisz tak, żeby chcieli czytać

Dodatkowo musimy mieć lekkie pióro i szybko pisać. Będziemy publikować dużo treści, jak również odpowiadać na pytania fanów, tudzież śledzących nasz profil. Jeżeli masz z tym problemy to zapraszam Cię do mojego innego wpisu w którym dowiesz się na co zwrócić uwagę. LINK

Ponadto warto trzymać się pewnych sprawdzonych zasad:

 • Ucz się od najlepszych.
 • Angażuj fanów (pytaj ich o zdanie)
 • Myśl jak fan
 • Publikuj posty o określonej porze
 • Buduj relacje z fanami.
 • Twórz wartościowe wpisy (ciekawostki i promocje).

Czas to pieniądz

czas to pieniądz

Ostatnią z umiejętności, jakie musisz posiadać to właściwe zarządzanie czasem. Social media potrafią zabrać nam bardzo dużo czasu, gdy sami obsługujemy swoje prywatne profile, a co dopiero firmowe. Musisz więc mieć sprecyzowany plan działania zwłaszcza, gdy prowadzisz kilka firm.

 • Planuj posty do przodu.
 • Twórz checklisty i odznaczaj wszystkie podpunkty.
 • Planuj dokładnie ile czasu poświęcasz na dany profil firmy.
 • Nie odrywaj się od danej pracy. Skup się na jednej rzeczy nie kilku na raz.
 • Ustaw Automatyczną odpowiedź dla swoich fanów.

Jak w każdej pracy tak i tutaj możemy znaleźć kilka sposobów na zdobycie nowych zleceniodawców.

 1. Ogłaszaj się na portalach, udzielaj się na forach tematycznych.
 2. Poszukuj pracy w portalach internetowych.( olx gumtree pracuj.pl itp.)
 3. Zgłaszaj się do zleceń. (oferia, oferteo) Walcz o klienta z konkurencją.
 4. Publikuj ciekawe wpisy na facebooku.
 5. Załóż profil na kilku portalach społecznościowych i udzielaj się w grupach w których chcesz się reklamować.
 6. Pomyśl o własnym fanpagu.
 7. Komentuj i udzielaj się na profilach firm z którymi chciałbyś podjąć współpracę.
 8. Mów znajomym, że szukasz pracy w branży social media.

Ok fajnie zdobyliśmy pierwszego klienta. Otrzymaliśmy zlecenie. Co teraz? Skąd brać ciekawe informacje, zdjęcia itp.?Dla przykładu załóżmy, że prowadzimy profil sklepu obuwniczego na facebooku i tweeterze.

Jeżeli chodzi o zdobywanie informacji to zacznijmy od facebooka. Tak dokładnie.

Pierwsze zobacz jakie posty publikuje konkurencja.

Po drugie wyszukaj śmieszne filmiki i obrazki na portalach typu demotywatory. Wystarczy wpisać słowo klucz w naszym przypadku obuwie.

Po trzecie śledź wszystkie duże portale branżowe. W naszym przypadku będzie to moda. Wystarczy do tego celu stworzyć osobny email zapisać się na ich newsletter, aby otrzymywać newsy nie tracąc czasu na ich wyszukiwanie.

copywriting

 

Wiadomości publikowane na profilu muszą być zarówno ciekawe, jak również angażować w jakiś sposób odbiorców. Lepiej dodać mniej informacji o lepszej wartości merytorycznej, niż setki bezwartościowych, dodanych na siłę wiadomości.

prowadzenie fanpage zarobki

W tej pracy wszystko zależne jest od tak naprawdę 3 czynników.

 • Czasu, jaki poświęcamy na obsługę danego profilu

( zakres obowiązków, liczba wpisów publikowanych na dzień, zakres kontaktu z fanami.)

 • Ilości firm, które obsługujemy. Im więcej tym większy zarobek.
 • Wysokości naszego honorarium ( Nigdy nie dawaj najniższej ceny)

 

Pomimo wszystko, możemy łatwo policzyć nasze średnie zarobki w branży social media. Za prowadzenie konta możemy liczyć sobie od 100zł do nawet ponad 1000 zł na miesiąc w zależności od ilości pracy jaką mamy włożyć. Licząc średnio 350 zł za prowadzenie 4 średnich profili firmowych, będzie to kwota 1400 zł na miesiąc. Czy to dużo? Zakładając, że nasi klienci nie będą wymagający i poświęcimy na jeden profil godzinę dziennie, czyli w naszym przypadku 4 godziny dziennie, to myślę, że ta praca nie jest złą alternatywą jako dodatkowa praca w domu.Oczywiście zawsze możemy zwiększać skale, wtedy nasze zarobki będą znacznie większe.

copywriting

 

Zawsze przeliczaj swoją roboczogodzinę pracy. najlepiej jak ustalisz sobie sztywną stawkę i na jej podstawie będziesz wyliczał koszt prowadzenia profilu danego klienta. Pamiętaj każdy z nas ma tylko 24 godziny dziennie. Nie sprzedawaj ich zbyt tanio.

 

Jak widać prowadzenie fanpage, czy innego profilu firmowego nie jest rzeczą łatwą. Nie mniej jednak, zarobki w branży social media są naprawdę ciekawe. I tak, prowadząc kilka profili firm możemy zarobić naprawdę dobrze.

Brawo. Gratuluję Ci, jeżeli dobrnąłeś, aż do tego momentu 🙂 Dziś nauczyłeś się bardzo wiele.

 • Poznałeś na czym polega praca w social mediach.
 • Wiesz już za co jaki jest zakres obowiązków freelancera.
 • Znasz 5 Praktycznych kroków do zdobycia klienta.
 • Wiesz jakie są 3 niezbędne rzeczy, aby zacząć zarabiać.
 • Odkryłeś gdzie szukać zleceń.
 • Masz świadomość skąd brać tematy na profile ? 3 najlepsze źródła.
 • Poznałeś zarobki w branży.

Proszę Cię teraz o jedną rzecz. Jeżeli widzisz, że ta praca jest dla Ciebie, to zacznij działać. Nie martw się każdy krok przybliża Cię do sukcesu.

social media

Jeżeli chcesz osiągnąć sukces w tej branży to Pamiętaj o kilku kluczowych kwestiach.

Stwarzaj wrażenie dużego. W portfolio nie pisz o sobie jako o jednym freelancerze. Napisz, że jesteście agencją marketingową. Podaj kilka emalii do kontaktu, do kilku działów obsługi klienta. Niech klient myśli, że jesteście profesjonalistami (w rzeczywistości tak jest). Ludzie lubią dostać coś ekskluzywnego. Daj im więc to, czego chcą.

Nie żałuj pieniędzy na zbudowanie dobrego zaplecza. Portfolio to Twoja wizytówka i inwestycja, która na pewno się zwróci. Jeżeli chcesz podeślę Ci namiary na mojego webmastera. Napisz do mnie.

Zawsze walcz o klienta. Odpisuj na emalie do 15 minut od zapytania. Niech Twój przyszły klient pomyśli o Tobie “WOW ta agencja jest naprawdę super”.Pokaż, że zależy Ci na nim.

To już wszystko na dziś. Dzięki za uwagę.

Ten wpis jest kolejnym z cyklu “Dodatkowa Praca w Domu”

W serii ukazały się już:

Dodatkowa Praca w Domu. (Zacznij zarabiać zdalnie już dziś)

W najbliższym czasie możecie spodziewać się kolejnych wpisów z cyklu Dodatkowa Praca w Domu. Oczywiście jak zawsze zapraszam również do subskrypcji mojej strony. Oprócz tego, że będziesz na bieżąco informowany o wszystkich nowych wpisach na moim blogu, to otrzymasz również za darmo ebook 99 Sposobów na oszczędzanie, dzięki któremu oszczędzisz ponad 3000 zł w skali roku.

Na sam koniec chciałbym Cię prosić o jedną rzecz. Jeżeli wpis Ci w jakiś sposób pomógł, to daj mi znać zostawiając krótki komentarz. Dodatkowo jeżeli chciałbyś, abym napisał artykuł o dowolnej treści związanej z finansami również proszę o pozostawienie komentarza. Dzięki wielkie i do zobaczenia wkrótce. 🙂

Tagi: , , , ,


Dodaj komentarz