zarabianie na youtubeW dzisiejszym wpisie dowiecie się jak wygląda  zarabianie na Youtube, jakie są stawki za wyświetlenia reklam, oraz od ilu wyświetleń możemy zacząć zarabiać.

Ponadto pokaże Ci 7 sposobów dzięki, którym będziesz mógł zacząć monetyzować ruch z swojego kanału.

A na sam koniec video przygotowałem specjalny bonusowy sposób, dzięki, któremu będziesz mógł zarabiać na youtubie nawet nie posiadając własnego kanału, lub jeżeli Twój kanał jest  jeszcze mały.

Bez zbędnego przedłużania zaczynamy.

Zarabianie na Youtube fakty i mity

Na samym początku, chciałbym przytoczyć kilka ważnych faktów, które pomogą nam w zarabianiu na youtubie.

Platforma youtube dla większości osób, to serwis gdzie możemy znaleźć różne ciekawe video. Mało jednak osób zdaje sobie sprawę, że youtub to druga największa wyszukiwarka w internecie zaraz po wujku Google.

Mało tego,  serwis Youtube należy do firmy google.

Dlatego też, video z serwisu youtube pojawiają się dość często w wynikach wyszukiwania, a pozycjonowanie filmów z tego serwisu jest o wiele łatwiejsze niż, pozycjonowanie materiałów z innych platform.

Kolejną ciekawostką związaną z tym serwisem, jest fakt, że Miesięcznie serwis youtube odwiedza prawie 19 milionów osób z całego świata, a codziennie do youtuba dodawanych jest 300 godzin filmów na godzinę.

W tak ogromnym ocenie materiałów musimy wyróżnić się spośród konkurencji. Między innymi jakością naszych video, jak również odpowiednim pozycjonowaniem naszego filmu.

7 Sposobów monetyzowania ruchu z kanału

Ok. Skoro wiemy już co nieco na temat serwisu youtube przejdźmy do samych metod zarabiania.

Zarabianie na youtubie może przybrać różne formy i każdy z nas musi wybrać tą, która najbardziej będzie mu odpowiadała.

Ponadto musimy zdać sobie sprawę z faktu, że im większy kanał, tym więcej pieniędzy możemy zarobić i przyjdzie nam to zdecydowanie łatwej.

Nie przekreślajmy jednak swoich szans jeśli nasz kanał jest nieduży, ponieważ niektóre sposoby na zarabianie w internecie nie są uzależnione od wielkości naszego kanału.

Przyjrzyjmy się teraz sposobom na zarabiania na youtubie.

Reklamy wyświetlane w trakcie naszych video

Na pierwszym miejscu znalazło się zarabianie na reklamach wyświetlanych w trakcie oglądania naszych materiałów przez inne osoby.

Jest to najpopularniejszy, a zarazem najbardziej pasywny sposób zarabiania na youtubie.

Wystarczy, że włączymy w naszym panelu administratora możliwość zarabiania i to wszystko.

Warto w tym miejscu wspomnieć o jednej rzeczy.

Aby kanał mógł zacząć zarabiać, musi spełnić 2 warunki

Po pierwsze nasze materiały muszą być obejrzone  przez co najmniej 4 tys. godzin w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Po drugie kanał musi posiadać minimum tysiąc subskrypcji.

Dlatego najmniejsze kanały muszą albo obejść się smakiem, albo urosnąć do odpowiedniego pułapu.

Jeżeli chodzi o stawki na jakie możemy liczyć, to w zależności od rodzaju reklam jak również ich intensywności wyświetlania, stawki wahają się od 40 groszy do 1, 30 za każde 1000 wyświetleń naszych materiałów.

Jeżeli więc nasz kanał generowałby milion wyświetleń miesięcznie, to zarobilibyśmy od 400 do 1300 zł.

Zarobki na YouTubie zależą nie tylko od popularności, ale także od rodzaju reklamy, jaką zdecydujemy się umieszczać na naszym kanale. Im widoczniejsza i agresywniejsza, tym lepiej płatna, jednak z pewnością będzie nieco irytowała odbiorców.

Google udostępnia nam różne formy reklam, między innymi:

Pre-roll – krótkie spoty reklamowe trwające najwyżej kilkanaście sekund. Są one wyświetlane przed uruchomieniem materiału wideo na playerze i odbiorca nie można ich zatrzymać. Występują także takie, które można wyłączyć po kilku sekundach.

Reklamy wizualne – najczęściej umieszcza się je w prawym górnym rogu ekranu.

Reklamy umieszczane na dolnym pasku video.

Reklamy pojawiające się w trakcie filmiku – ze względu na to, że przerywają ciągłość przekazu, nie są zbyt popularne.

Jak widać form reklam jest naprawdę sporo  i możemy wybrać te, które odpowiadają nam najbardziej.

Nie zapominajmy jednak o jednym. Nikt nie lubi reklam, dlatego nie warto z nimi przesadzać, ponieważ może przełożyć się to na znaczący spadek oglądalności naszego kanału.

Crowdfunding

Drugim sposobem na zarabianie na platformie youtube jest crowdfunding

Czym on jest?

Jest to dobrowolna zbiórka środków pieniężnych, którą widzowie danego kanału ofiarują założycielowi w podziękowaniu za trud włożony w dodawanie materiałów i prowadzenie kanału.

Jest to idealny sposób na zarabianie na youtubie dla wszystkich niszowych kanałów, które nie osiągają odpowiednich wyników, aby włączyć reklamy w swoich filmach, lub po prostu tego nie chcą.

Aby zacząć zarabiać w ten sposób, wystarczy zarejestrować się na portalu patronite.pl i dać znać swoim widzom,  że mogą oni nas wesprzeć.

To wszystko.

Metoda ta jest bardzo prosta, a jeżeli nasze materiały dostarczają odpowiedniej dawki wiedzy, lub rozrywki, to z całą pewnością możemy liczyć na wsparcie naszych widzów.

Sprzedaż własnych produktów

Trzecim sposobem na zarabianie pieniędzy na youtube jest sprzedaż własnych produktów. Jeżeli jesteśmy ekspertami w danej dziedzinie, możemy dzielić się swoją wiedzą z innymi  i zarabiać na tym.

Możemy stworzyć kurs, napisać ebooka, lub dokonywać płatnych konsultacji online. Możliwości jest wiele i wszystko zależy od tego w czym czujemy się najlepiej.

Jeżeli nie posiadamy wiedzy merytorycznej, ponieważ nasz kanał jest na przykład rozrywkowy, to możemy sprzedawać ubrania, lub inne gadżety związane z kanałem.

Oczywiście ten model zarabiania w Internecie będzie tym bardziej skuteczny im  więcej osób będzie znało nasze materiały.

Polecanie produktów innych

Czwartym sposobem na zarabianie na youtubie jest polecanie produktów innych. Ten sposób zarabiania, różni się od poprzedniego tym, że reklamujemy cudze produkty zamiast swoich.

Jest to o tyle wygodniejsze, że nie musimy tracić czasu na tworzenie własnych produktów, lecz możemy wybrać z pośród ogromnej liczby programów partnerskich, które oferują nam możliwość zarobienia określonego procentu od sprzedaży każdego produktu, który zostanie zakupiony z naszego polecenia.

Innymi słowy.

Za każdym razem, gdy ktoś z naszego polecenia zdecyduje się na zakup towaru, bądź usługi do naszej kieszeni wpadną pieniądze.

Co możemy reklamować?

W zależności od tematyki naszego kanału możemy reklamować różnego rodzaju produkty powiązane z tym czym się zajmujemy.

Dla przykładu.

Jeżeli prowadzimy kanał poświęcony bajkom dla dzieci, to możemy reklamować wszelkiego rodzaju zabawki, kolorowanki, lub wszystko to, czym interesują się nasi widzowie.

Ważne, aby zdać sobie sprawę, kto ogląda nasze materiały, ponieważ jest to kluczem do lepszej monetyzacji ruchu.

Najgorszym rozwiązaniem jest złe dobranie reklam.

Wyobraźmy sobie sytuację, że wspomniany wcześniej kanał o bajkach dla dzieci reklamuje sprzęt myśliwski.

Nie dość, że reklama nie odniesie żadnego rezultatu, to stracimy widzów.

Recenzje Produktów

Piątym sposobem na zarabianie na youtube są recenzje produktów.

Różnią się one od poprzedniego sposobu tym, że nasze video jest w pełni poświęcone określonej rzeczy, bądź usłudze, którą testujemy i wydajemy o niej określoną opinię.

Jeżeli produkt jest dobry, polecamy go dołączając przy okazji nasz link partnerski.

W przypadku, gdy recenzja produktu wypadła źle, zawsze możemy polecić inny, który jest lepszy również dołączając linki partnerskie, dzięki którym zarobimy pieniądze.

Ważne, aby recenzje naszych produktów, były tak skonstruowane, aby rozwiązywać określony problem.

Dla przykładu.

Jeżeli zrobilibyśmy recenzje środka przeciwbólowego, to moglibyśmy opisywać, że jest skuteczny, że pomaga szybko, że jest bezpieczny. Nie mniej jednak taka recenzja nie trafiłaby w przekonania naszych widzów.

Co innego, gdybyśmy stworzyli recenzję tego samego środka przeciwbólowego i opisali, że jest znakomitym lekarstwem na ból zęba. Taka konstrukcja materiału pokazuje, że produkt, lub usługa rozwiązuje określony problem w tym przypadku uśmierza ból.

Taka konstrukcja video sprawi, że więcej osób będzie klikać w nasze filmy, co przełoży się na większy zysk.

Lokowanie produktów

Kolejnym sposobem na zarabianie na youtube jest lokowanie produktów w naszych filmach.

Jeżeli nasz kanał jest odpowiednio duży, może dojść do sytuacji, że określone firmy mogą same zgłosić się do nas z propozycją współpracy, która będzie polegać na tym, że w zamian za często pokaźne wynagrodzenie, będziemy używać w naszym video produktów określonej firmy.

Najczęściej lokowanie produktu możemy zobaczyć na kanałach powiązanych z gotowaniem, lub wszelakiego typu pracami mechanicznymi.

Sponsoring

Ostatnim sposobem na zarabianie na YouTube jest znalezienie sponsora. Kanały, które mają już wypracowaną pozycję na rynku mogą wejść w współpracę z sponsorami, którzy w zamian za reklamę na kanale zapłacą nam honorarium, często sowite.

Jak pozyskać sponsora?

Istnieje kilka sposobów.  Najlepszą sytuacją jest gdy sponsor sam zgłasza się do nas z oferta współpracy. Sytuacja jest wtedy prosta.

Jeżeli nikt nie zgłasza się do nas, to sami możemy wyjść z inicjatywą i poszukiwać sponsorów.

Spróbujcie skontaktować się z firmami, które są pokrewne waszej branży i zapytajcie, czy są zainteresowani współpracą.

Ponadto możecie zamieszczać informacje w waszych video o tym, że poszukujecie sponsora.

Może okazać się, że wasze materiały przegląda właśnie osoba, która zapłaci za reklamę na waszym kanale.

Bonus 😉

Na sam koniec przygotowałem dla was bonusową metodę zarabiania na youtube

Jeżeli wasz kanał nie jest duży, bądź nie posiadacie go wcale, możecie zacząć zarabiać poprzez pozycjonowanie video innych osób.

Co mam na myśli?

Jak wspomniałem na samym początku video,  youtube to wyszukiwarka, która posiada określony algorytm, dzięki któremu dane video znajduje się na określonej pozycji.

Na miejsce w wynikach wyszukiwania składa się kilka czynników. Jeżeli posiadamy odpowiednią wiedzę to możemy w łatwy sposób usprawnić video innych osób, które chcą znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Oczywiście za nasze działania otrzymujemy określone wynagrodzenie.

Jeżeli więc, posiadacie odpowiednią wiedzę wystarczy, że zaoferujecie swoje usługi innym i możecie zacząć zarabiać.

Jeżeli nie posiadacie odpowiedniej wiedzy to zapraszam was do subskrypcji mojego kanału, ponieważ w niedługim czasie opublikuje kompletny poradnik, który pokaże jak krok po kroku pozycjonować video na youtubie.

To już wszystko. Mam nadzieję, że pomogłem wam i już dziś zaczniecie monetyzować ruch z swojego kanału.

Jestem ciekaw, który ze sposobów zarabiania na youtube przypadł wam najbardziej do gustu. Zostawicie krótki komentarz z numerkiem.

Ponadto zachęcam was do zapoznania się z moimi innymi wpisami na temat zarabiania w sieci:

Praca Zdalna 10 Rewelacyjnych Sposobów na Zarabianie w Internecie

52 Fantastyczne Sposoby na Pracę w domu (Kompletna lista)

Copywriting 7 kluczowych kroków do osiągnięcia sukcesu.

Dzięki wielkie za uwagę i do zobaczenia wkrótce.

 

 


Dodaj komentarz