Zarabianie na graniu w gry

Każdy z nas chciałby zarabiać więcej pieniędzy.

Nie jest to jednak proste, ani łatwe.

A co gdyby okazało się, że spędzając miło czas zarabialibyśmy pieniądze? Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak. Ten wpis pokaże ci dokładnie jak krok po kroku jak zarabiać przez internet grając w gry.

Poznasz 10 niesamowitych sposobów na pracę w domu, jak również pokaże Ci mało znaną drogę do bogacenia się poprzez robienie tego co się lubi.

Mam również dla Ciebie specjalny Bonus 🙂

Zapraszam do wpisu.

 

Tradycyjnie dla wszystkich tych, którzy nie lubią dużo czytać przedstawiam infografikę 🙂

zarabianie na grach

Zarabianie przez internet

Pierwszym z sposobów na zarabianie przez internet na grach jest sprzedaż postaci z gier.

Najpopularniejsze tytuły, przyciągają tysiące osób, które często rywalizują z sobą o lepsze wyniki.

Wiele osób, nie chce spędzać wielu godzin na szlifowaniu umiejętności swojego wirtualnego bohatera, dlatego też są skorzy zapłacić nam za postać, która posiada już odpowiednio wysoki poziom rozwoju.

Tutaj pojawiamy się my. Wystarczy odpowiednio rozwinięta postać i możemy zarobić nasze pierwsze prawdziwe pieniądze.

Zanim jednak to się stanie musimy odpowiednio rozwinąć naszego wirtualnego bohatera.

Gry na których można zarobić pieniądze to te, które są popularne. Wybierajmy właśnie takie, ponieważ łatwiej nam będzie znaleźć osoby chętne do kupna.

Nie mniej jednak, im bardziej popularna gra, tym więcej osób handluje postaciami, dlatego też warto znaleźć optymalny środek.

 

Dropienie przedmiotów

Drugim podobnym sposobem na zarabianie przez internet na graniu w gry komputerowe jest dropienie przedmiotów.

Polega ono na zdobywaniu unikalnych przedmiotów, które trudno otrzymać i odsprzedaż ich innym graczom, którzy ich potrzebują, a którzy nie chcą spędzać wielu godzin na ich poszukiwaniu.

Jeśli więc chcecie zacząć zarabiać przez internet na graniu na grach tym sposobem to bierzcie swojego bohatera i ruszajcie w wirtualny świat. Tnijcie, gruchoczcie kości, rozpruwajcie kufry i paczcie jak wypadają z nich cenne trofea 🙂

Warto również wspomnieć, że zarabiając tym sposobem należy wpierw zorientować się na których przedmiotach najlepiej się zarabia.

W tym celu wbijamy na strony typu allegro.pl, lub fora poświęcone danej grze i przeglądamy je pod kątem przedmiotów, które się najlepiej sprzedają. Następnie dowiadujemy się w których lokalizacjach wypadają one najczęściej i tam się udajemy.

Wspomnę w tym miejscu, że ta metoda zarabiania jest po pierwsze czasochłonna. Często należy wybrać się do odległej lokalizacji, aby zdobyć przedmioty, które są najbardziej pożądane przez graczy.

Po drugie. Algorytm każdej gry jest tak napisany, aby przedmioty cenne nie wypadały raz po raz

Potrzebujemy więc wiele szczęścia, aby zdobyć cenne przedmioty.

Nie mniej jednak warto próbować swoich sił zwłaszcza, gdy tak czy siak gramy w dany tytuł. Czasami możemy przez przypadek zarobić kilkaset złotych ponieważ dopisze nam szczęście.

 

Wirtualne flipowanie

Trzecim sposobem na zarabianie w internecie, który jest pochodną produkcji postaci i handlu przedmiotami jest  odkupowanie i dalsza odsprzedaż.

Tutaj sytuacja ma się nieco inaczej.

Naszym zadaniem jest przeczesywanie sieci w poszukiwaniu osób, które tanie sprzedają postacie, bądź przedmioty w niskich cenach i sprzedawaniu ich drożej.

Jest to najstarszy model handlu. Kupujemy tanio i sprzedajemy drożej.

Pamiętajmy w tym miejscu, że jeżeli chcemy parać się tego typu zajęciem, to musimy być znakomicie zorientowani w cenach przedmiotów z gier i samych postaci, po to, aby wiedzieć ile możemy przeznaczyć na zakup danej rzeczy.

Najgorszym co możemy zrobić, to kupowanie na chybił trafił pierwszej lepszej postaci, która wpadnie nam w ręce i liczenie na szybką sprzedaż z dużym zyskiem.

Jest to prosta droga do straty pieniędzy.

Nie mniej jednak ten sposobów na zarabianie na grach jest jak najbardziej dochodowy. Wystarczy zdobyć wiedzę i zostać ekspertem, jak również stale monitorować rynek.

Pamiętajcie, okazje zdarzają się rzadko i szybko znikają. Bądźcie czujni 🙂

W tym miejscu warto wspomnieć o jeszcze jednej ciekawej strategii zarabiania na grach.

Możemy kupować rozwiniętą do pewnego stopnia postać, następnie ulepszyć ją i dodać jej wartości, a następnie sprzedać dalej. 🙂

Handel Wirtualną Walutą

Czwartym sposobem na zarabianie na graniu w gry jest  handel wirtualną walutą.

Każda z gier posiada swoją wewnętrzna walutę, za którą to można nabyć przedmioty, bądź inne rzeczy.

I tak jak ma się to w przypadku handlu postaciami, czy też itemami z gier i tutaj znajdą się chętni, którzy nie chcą spędzać czasu na dropieniu i wolą zapłacić za otrzymanie dodatkowych środków na swoje wirtualne konto.

Mało tego.

Możemy zabawić się w kantor wymiany walut i skupować ją od innych graczy i odsprzedawać ją innym.

To rozwiązanie daje nam możliwość nieograniczonego skalowania naszego biznesu.

Pamiętajmy jednak, aby trzymać rękę na pulsie, ponieważ może się zdarzyć się , że dana wirtualna waluta może potanieć do tego stopnia, że będziemy sprzedawać nasze zasoby taniej niż je kupiliśmy. Nie róbmy więc dużych zapasów 🙂

Startowanie w Turniejach

Piątym sposobem zarabiania na graniu w gry jest startowanie w zawodach.

Polscy gracze to czołówka światowych sportów elektronicznych, mamy niesamowitych kibiców, a turnieje, które są organizowane w Polsce, zbierają świetne recenzje.

Jeżeli więc macie talent, jak również determinację możecie zacząć startować w turniejach. Czołowi gracze zgarniają pokaźne nagrody na zajmowanie najwyższych miejsc w turniejach.

Ponadto jeżeli staniecie się zawodowcami, to możecie liczyć na stałą pensję, jak również sponsorowanie przez firmy, które chcą abyśmy byli ich twarzą.

Jak zacząć startować w zawodach?

Po pierwsze należy skoncentrować się na jednej grze. Jak mawia mój dziadek :

“Jak ktoś zna się na wszystkim, to zna się na niczym”

Dlatego, skoncentruj się na jednej grze.

Następnie, wpisz w wyszukiwarkę Google frazę turnieje + nazwa gry w którą grasz

Otrzymasz listę stron, które powiedzą Ci, gdzie możesz zacząć swoją przygodę.

Jeżeli chcesz posłuchać jak wygląda życie zawodowego gracza, to zapraszam Cię do odsłuchania podcastu “ile zarabia się na esporcie i jak zrobić tam karierę” na blogu jakoszczedzacpieniadze.pl

Znajdziecie tam ekskluzywny wywiad Wiktora “Taz” Wojtasa, byłego lidera grupy Virtus.pro , który opowiada jak wygląda wszystko od strony praktycznej.

programy partnerskie

Szóstym sposobem na zarabianie przez internet pieniędzy są programy partnerskie.

Oferują nam one możliwość zarobienia pieniędzy poprzez polecenie określonej gry innym osobom, które dokonają zakupu.

Najlepiej wytłumaczyć to na przykładzie:

Jeżeli stworzylibyśmy np. recenzję gry Farcry 5 i dodali do niej nasz link partnerski, to wszystkie osoby, które zakupiłyby tą grę z naszego polecenia wygenerowałyby określony procent zysku dla nas.

Gdzie możemy znaleźć  programy partnerskie?

Osobiście mogę polecić wam dwie największe sieci są nimi g2a.com, jak również kinguin.net Oferują one najlepsze stawki, jak również największy wybór tytułów.

Wystarczy, że  za darmo zarejestrujecie się na powyższych dwóch serwisach i możecie otrzymać prowizje za każdą sprzedaną sztukę.

Po rejestracji pozostaje nam tylko promować linki w sieci.

W tym miejscu warto powiedzieć jedną rzecz.

Zarabianie na programach partnerskich znacząco odbiega od przedstawionych wcześniej sposobów zarabiania na grach.

Polecając gry możemy stworzyć sobie pasywne źródło dochodu, które może stać się naszym głównym dochodem. Raz stworzona recenzja gry, może zarabiać pieniądze przez długie lata.

Pięknym w programach partnerskich jest to, że nieważne, czy śpimy, czy też leżymy nasze linki pracują dla nas dzień i noc, siedem dni w tygodniu 365 dni w roku 🙂

Gdzie umieszczać linki partnerskie?

Miejsc, gdzie możemy umieszczać nasz link jest bardzo wiele. Możemy przeczesywać fora internetowe, które zrzeszają osoby zainteresowane tematem gier komputerowych.

Ponadto social media dają nam świetną możliwość komunikacji z osobami, które lubią grać w gry.

Najlepszym jednak sposobem jest stworzenie własnego medium komunikacji z światem.

Sposób ten opisany jest poniżej 🙂

prowadzenie kanału na YT

Siódmym sposobem na zarabianie przez internet na grach komputerowych jest prowadzenie tematycznego kanału na YT, lub własnego bloga.

Youtube to druga największa wyszukiwarka na świecie codziennie tą stronę odwiedzają miliony osób, które poszukują informacji na rożnego typu tematy. To samo tyczy się stron internetowych.

Dlatego, jeżeli chcesz, możesz zacząć monetyzować ruch z internetu i zacząć na nim zarabiać.

Jak to zrobić?

Możemy założyć kanał na serwisie yt, lub tematyczny blog i zacząć publikować na nim nowe materiały na temat gier.

Jeżeli nie chcemy prowadzić kanału możemy założyć własną stronę poświęconą tematyce gier. Wystarczy założyć domenę na az.pl.

pisanie tekstów praca

Pamiętajcie tutaj o kilku ważnych rzeczach.

Nazwa waszej strony musi być tematycznie powiązana z waszym blogiem. Dla przykładu:

Jeżeli tworzycie stronę o Wiedźminie 3, to niech nazwa waszej domeny kojarzy się z tą grą. Wtedy będzie ona łatwiejsza do zapamiętania.

Używajcie zawsze końcówki .pl  dajecie wtedy znać wujkowi Google do jakiej narodowości kierujecie swoje wpisy.

Nie przepłacajcie za domeny. Na az.pl możecie mieć swoją własną domenę już od 1,23 zł za pierwszy rok 🙂

Jakie materiały możemy tworzyć?

  • Recenzje nowych gier
  • Poradniki na temat grania
  • Przechodzenie określonych misji
  • Pokazywanie taktyk.

Pomysłów jest wiele.

Pieniądze możemy otrzymać za reklamy, które wyświetlane są w trakcie oglądania naszych materiałów, poprzez włączenie funkcji reklam w panelu administratora.

Ponadto

Możemy  sprzedawać własne produkty, takie jak koszulki.

Mogę wam w tym miejscu polecić ciekawy program partnerski cupsell, który jest dedykowany właśnie dla wszystkich tych, którzy chcą stworzyć sobie własną koszulkę. Wszystko dzieje się za pomocą kreatora i jest dziecinnie proste.

Możemy założyć własny sklep i sprzedawać koszulki z logiem naszego kanału, lub inne. Wszystko zależy od naszej kreatywności.

Oprócz koszulek, możemy również szukać sponsorów dla naszego kanału. W przypadku gdy uda nam się takowych znaleźć możemy otrzymać określone wynagrodzenie za np. polecenie produktu, lub jego lokowanie w naszych materiałach.

Ostatnią z metod zarabiania na grach jest sprzedaż naszych autorskich poradników. Jeżeli spędziliście wystarczającą ilość godzin z danym tytułem, na pewno wiecie o nim bardzo dużo. W takim przypadku wystarczy tylko, pozbierać wszystko do kupy i stworzyć poradnik, który możemy sprzedawać.mentoring

Ósmym sposobem jest mentoring.

Jeżeli osiągnąłeś mistrzostwo w określonej grze, to możesz oferować szkolenie dla graczy, którzy chcą podszlifować swoje umiejętności pod okiem eksperta.

Za każdą godzinę spędzoną pod naszym okiem możemy liczyć na wynagrodzenie.

Pamiętajmy w tym miejscu o kilku ważnych aspektach.

Po pierwsze musimy naprawdę znać się na rzeczy. Innymi słowy nikt nie zapłaci nam pieniędzy, jeżeli nie otrzyma od nas określonej wartości.

Ponadto musisz udowodnić swoje umiejętności. Najlepiej nagrać video pokazujące, że znasz się na rzeczy.

Nie można również zapomnieć, że musisz mieć plan szkolenia. Musisz wiedzieć co w danym dniu będziesz robił z swoim uczniem. Najlepiej mieć klika planów szkolenia i spytać swoich klientów co chcieliby robić.

Zarabianie przez internet

Dziewiątym sposobem na zarabianie na grach jest ich testowanie.

Wyobraźcie sobie, że jako pierwsi możecie zagrać w najnowsze tytuły. Mało tego dostaniecie za to sowite wynagrodzenie.

Stop.

W tym miejscu przestajemy bujać w obłokach i wracamy na ziemię, ponieważ praca testera gier komputerowych wygląda zupełnie inaczej.

Owszem, mamy okazję zagrać w najnowsze tytuły, ale zazwyczaj naszym zadaniem jest skrupulatne przeglądanie gry w poszukiwaniu najmniejszych błędów. Często, musimy przechodzić tę sama misję, lub odwiedzać daną lokalizację po kilkanaście razy. Nie jest to więc epicka przygoda, lecz mrówcza praca.

Nie mniej jednak ten rodzaj pracy w domu jest bardzo ciekawą formą zarabiania w internecie, która na pewno wzbudzi podziw, wśród wszystkich tych, którzy usłyszą od Ciebie czym się zajmujesz 🙂

Jeżeli chcielibyście zacząć pracę testera, to odwiedźcie największe portale z ogłoszeń pracy, takie jak pracuj.pl, czy olx.pl

Zarabianie przez internet

Ostatnim dziesiątym sposobem na zarabianie na grach jest pisanie książek.

Jeżeli gra jest naprawdę popularna, to na jej temat powstaje wiele publikacji w tym też książek.  Możemy napisać poradnik, lub opisać schemat samej gry.

Ponadto możemy stworzyć powieść na bazie gry i zarabiać na jej sprzedaży pomysłów jest wiele.

Na sam koniec, mam dla was coś ekstra 🙂

Zarabianie przez internet

Ostatnim bonusowym sposobem zarabiania na grach komputerowych jest tworzenie własnych gier.

Jeżeli masz odpowiednie umiejętności, możesz stworzyć własny tytuł. Jeżeli nie, możesz zlecić tą pracę innym. Możecie wejść na stronę freelance i znaleźć osoby, które chętnie zrobią to za was.

To już ostatni z sposobów na zarabianie na graniu w gry komputerowe. Jestem ciekaw, który z przedstawionych sposobów spodobał Ci się najbardziej. Zostaw krótki komentarz.

Był to kolejny z wpisów z cyklu “praca w domu”.

W tej serii ukazały się już następujące wpisy.

Social media – 9 Potężnych Kroków do zarabiania w internecie(2018)

Copywriting 7 kluczowych kroków do osiągnięcia sukcesu.

W najbliższym czasie możecie spodziewać się kolejnych wpisów z cyklu Dodatkowa Praca w Domu. Oczywiście jak zawsze zapraszam również do subskrypcji mojej strony. Oprócz tego, że będziesz na bieżąco informowany o wszystkich nowych wpisach na moim blogu, to otrzymasz również za darmo ebook 99 Sposobów na oszczędzanie, dzięki któremu oszczędzisz ponad 3000 zł w skali roku.

Jeżeli chciałbyś, abym napisał artykuł o dowolnej treści związanej z finansami również proszę o pozostawienie komentarza. Dzięki wielkie i do zobaczenia wkrótce. 🙂

Tagi: , , , , , , ,


Dodaj komentarz