Jeżeli poszukujesz pomysłu na zarabianie podczas wakacji, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. To video pokaże Ci 7 Fantastycznych Sposobów na dodatkowy dochód podczas odpoczynku od szkoły, czy też studiów. Zapraszam do artykułu

Na sam początek kilka słów wstępu. Starałem się dobrać sposoby zarabiania w taki sposób, aby można było je wykonywać w okresie wakacyjnym. Ponadto lista zawiera tylko takie prace, które nie będą od was wymagać wykfalifikowanych umiejętności w związku z tym, każdy będzie mógł je wykonywać.

Ok przejdźmy zatem do zestawienia.

Pierwszym sposobem na zarabianie podczas wakacji są zbiory sezonowe. Tak to już się składa, że nasz wypoczynek przypada na szczyt prac w gospodarstwach rolnych. Jeżeli więc nie boicie się ciężkiej pracy w pełnym słońcu, to zachęcam was do wyboru właśnie tej formy zarabiania. Zwłaszcza jeżeli mieszkacie niedaleko tego typu pracy. Jeżeli jednak mieszkacie w mieście, nic straconego, ponieważ wielu pracodawców gwarantuje swoim pracownikom nocleg wraz z wyżywieniem na czas prac. Wspomnę również, że oprócz pracy w kraju możecie wybrać alternatywną drogę i spróbować pracy za granicą. Oczywiście zarobki poza naszym krajem są znacznie większe, ale to wy musicie zdecydować gdzie i za ile chcecie pracować.

zarabianie w wakacje

Drugim sposobem za zarabianie podczas wakacji są wszelkie prace ogrodowe. I w tym przypadku matka natura przychodzi nam z pomocą, ponieważ trawa, tudzież wszelkiego typu inne rośliny wymagają najwięcej pielęgnacji z strony człowieka właśnie w tym okresie. Możemy więc kosić trawę, podlewać kwiaty, przecinać żywopłoty i wykonywać wiele innych prac. W okresie wakacyjnym wiele osób wyjeżdża na zasłużony urlop i poszukuje osób, które będą doglądały ich ogrodu, jak również domu, podczas ich nieobecności, to również ciekawy sposób na zarabianie w okresie letnim. Zapytajcie więc swoich sąsiadów, czy planują wyjazd i przy okazji napomknijcie o tym, że możecie zaopiekować się ich mieniem.

jak zarobić w wakacje

Trzecim sposobem na zarabianie podczas  wakacji, jest roznoszenie ulotek. To chyba jedna z najczęściej wybieranych opcji, ponieważ osób do roznoszenia ulotek zawsze brakuje i łatwo zatem zdobyć tego typu pracę. Pomimo nie największych zarobków ta praca jest znakomitym źródłem dodatkowego dochodu. Wybierając tego typu pracę zwróćcie uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim, czy wasz pracodawca płaci od sztuki rozdanej ulotki, czy też od dniówki, ponadto czy podczas roznoszenia ulotek macie przemieszczać się po terenie, czy też stać w miejscu. Najtrudniej roznosić ulotki po blokach, ponieważ musicie się nieźle natrudzić, aby dostarczyć ulotkę do drzwi każdego z mieszkań.

roznoszenie ulotek

Jeżeli jesteście mistrzem słowa i wygrywacie każdą ustną potyczkę, to może warto zastanowić się nad pracą telemarketera. Ten, co tu mówić trudny zawód, może stać się niezłym źródłem dochodu, dla osób z wysokim poziomem elokwencji. Do plusów tej pracy należy przede wszystkim jej elastyczność. Możemy sami wybrać godziny naszej pracy i na przykład kiedy trafi nam się suto zakrapiana impreza zjawić się w pracy o 12 w południe, lub odpuścić  sobie w ogóle ten dzień. Do minusów pracy telemarketera należy duży wysiłek umysłowy, monotonia pracy, jak również niechęć, czy nawet wulgarność z strony klientów do których dzwonimy.

telemarketing

Ciekawym sposobem na zarabianie podczas trwania wakacji jest praca tajemniczego klienta. Na czym ona polega? Naszym zadaniem jest wcielenie się w z góry określoną osobę i odegranie zaplanowanego wcześniej scenariusza. Najczęściej mamy za zadanie sprawdzić wiedzę sprzedających, stopień ich zaangażowania i obsługi, chociaż wszystko zależy od naszych zleceniodawców. Po wykonaniu pracy sporządzamy raport, w którym oceniamy jakość wszystkich czynników, które zostały nam zlecone do zbadania.  Jeżeli więc macie zdolności aktorskie i chcecie wcielić się w swego rodzaju szpiega, to ta praca jest dla was.

tajemniczy klient

Jeżeli lubicie spędzać czas z małymi dziećmi to ten model zarabiania podczas wakacji przypadnie wam do gustu. Mowa o płatnej opiece nad dziećmi. Podczas okresu wakacji, szkoły i przedszkola zostają zamknięte. W związku z tym pojawia się problem z kim pozostawić małe dzieci podczas, gdy rodzice udają się do pracy. Tutaj pojawiamy się my, oferując nasze usługi. Opieka nad dziećmi nie należy wcale do łatwych i nie wyobrażajcie sobie, że włączycie dzieciom świnkę peppe na cały dzień, dostarczając im od czasu do czasu porcję jedzenia i picia. Wiele osób wymaga od opiekunów, czy też opiekunek wykonania określonych czynności, takich jak spacer z dziećmi, przygotowanie odpowiednich posiłków, czy zajęcia na świeżym powietrzu.  Ponadto pamiętajcie, że to wy odpowiadacie za dzieci podczas opieki nad nimi, dlatego starajcie się skupić na waszej pracy. Nie mniej jednak ten sposób zarabiania jest bardzo ciekawy, polecam go wszystkim.

opieka nad dziećmi

Ostatnim z sposobów na zarabianie w wakacje, jest sprzątanie. Wielu osobom ten zawód kojarzy się z czymś mało atrakcyjnym, czy wręcz poniżającym. Osobiście uważam, ze żadna praca nie hańbi, o ile jest uczciwa. Ponadto sprzątanie może przybrać różne formy zaczynając od klasycznego sprzątania mieszkań, po przecinkę lasu i usunięcie gałęzi, kończąc na myciu samochodów. Wszystkie te czynności są sprzątaniem, a zdecydowanie różnią się od siebie. Dlatego zastanówcie się, czy to może właśnie ten model zarabiania nie jest dla was.

sprzątanie

Jak widać praca w wakacje może przybrać naprawdę równe formy. Mam nadzieję, że ten odcinek dał wam do myślenia i pomógł w podjęciu decyzji, jaką pracę wybrać w wakacje. Jestem ciekaw, który ze sposobów spodobał wam się najbardziej. A może macie inny pomysł na zarabianie podczas przerwy od szkoły.  Zostawcie krótki komentarz.

Dzięki wielkie za uwagę i do zobaczenia wkrótce.

Tagi:


Dodaj komentarz